ústa pravdy

Přestaňte si lhát

Miluji otázky a Garyho výrok:

"Ostatním lžete jak chcete, ale k sobě buďte brutálně upřímní."

(Gary Douglas, zakladatel Access Consciousness®)

JAK TO SPOLU SOUVISÍ?

Otázky mi dávají možnost zjistit z jakého nastavení, programů, myšlenek a úhlů pohledu funguji. Ale pouze v případě, že jsem ochotná se podívat tzv. pravdě do očí bez ohledu na to, jak moc absurdní či nepříjemná mi může připadat.

Protože ve chvíli, kdy si dovolím své odpovědi nesoudit a tedy přijmout odpověď jakoukoliv, mohu se dozvědět, jak to opravdu je. A pokud mi to nevyhovuje, mohu to změnit a začít žít svůj život podle nastavení, které pro mě bude přínosem. 

TAK NAPŘÍKLAD …

Nedávno jsem se dívala na pohádku Duše (kdo nezná, doporučuji shlédnout). V jednu chvíli hlavní hrdina říká: „Kdybych teď zemřel, můj život by neměl smysl.“ Nějak mě to zaujalo a řekla jsem si: „Hmm, zajímavé a jak to mám já?“ a položila jsem si otázku: „Pravda, kdybych teď zemřela, měl by můj život smysl?“.

A víte, co jsem se dozvěděla? 

Neměl.

„Hmm, wow, zajímavé.“ bylo první, co mě napadlo. Dobře, takže z tohohle funguji. „A kdo nebo co tedy určuje, kdy můj život smysl má?“ položila jsem si další otázku a věděla jsem, že tohle nastavení rozhodně není v mém životě přínosem.

Honím se za tím, aby můj život měl smysl a při tom ve skutečnosti nevím, co tím smyslem je, zda jsem si ho dala já, nebo ho nechala určit někoho jiného, a zda mi to takhle vůbec vyhovuje.

Ještě před rokem bych si pravděpodobně takovou odpověď vůbec nedovolila, protože by mé mysli nedávala smysl. Asi bych si vyjmenovala celou řadu důvodů, proč je jasné, že můj život smysl má, zakroutila nad tím hlavou a více se tím nezabývala.

Ale tohle bylo moje nastavení, z toho jsem fungovala bez ohledu na to, co jsem ve svém životě udělala nebo neudělala.

Tak jsem si pokládala další a další otázky a čistila vše, co nebylo moje a nebylo pro mě přínosem. Hotovo. A co jiného je pro mě teď možné? Co jiného si mohu vybrat? A vida, já si najednou v naprosté lehkosti mohla položit otázky typu: Opravdu potřebuji, aby měl můj život smysl? Co kdybych si ho prostě „jen“ užila?

Přesvědčení, ze kterých fungujeme, nemusí být vůbec logická a pochopitelná, mohou být dokonce naprosto absurdní a také nemusí být vůbec naše.

Přesto ovlivňují náš život, to co děláme, říkáme, jak se cítíme a rozhodujeme.

Ochota vidět je a přijmout je taková, jaká jsou, nám dává možnost je změnit.

Jaké by to bylo, kdybyste se začali ptát a přestali si lhát?

Jak si nelhat?

Možná si teď říkáte: „A jak poznám, že si lžu nebo nelžu? Jak poznám, co je pravda?“. Pro mě to nejdůležitější je mít jasný záměr. V tomto případě je jím znát pravdu. Můj život se vždycky začal viditelně měnit ve chvíli, kdy jsem se pro to naprosto jasně a vědomě rozhodla. To je základ.

No a potom používám jeden z nástrojů Access Consciousness® a to je lehkost, která se s danou otázkou či odpovědí objeví. Čímž mě informuje o tom, že toto je pro mě pravda, bez ohledu na to, jak moc tíživá se otázka nebo odpověď mohou zdát. Někdy to vnímám jako takové „Wow!“ nebo „To je ono!“, každopádně vždy je to v energie lehkosti a/nebo uvolnění.

LEHKOST, UVOLNĚNÍ = PRAVDA

A další věc, která mi super funguje, je říci si nahlas nebo klidně i jen v hlavě „PRAVDA“ těsně předtím než položím otázku. Často to používám právě ve chvíli, kdy se zeptám, ale nic nepřijde, žádný vjem, myšlenka, odpověď, případně jsem taková, jak ztracená v lese a nevím kudy kam.

V takových chvílích si většinou řeknu: „Sakra, žádný vytáčky a kecy kolem, s pravdou ven ať se konečně pohnu z místa!“ a pak znovu položím otázku se slovem PRAVDA.

Zkuste to.

Oblíbená otázka

Mám jednu obzvlášť oblíbenou otázku, protože se při ní nejvíce setkávám s tím, že si lidé lžou a zároveň je to krásně vidět. Ta otázka je: Co je na tom pro vás hodnotného?.

Představte si, že řešíte něco, co se vám ve vašem životě nelíbí a nedaří se vám to změnit. Například máte málo peněz. A dostanete tuto otázku. Co vás jako první napadne? No dost často to bývá něco jako: „Nic, nic hodnotného na tom pro mě není, vždyť já chci mít hodně peněz!“. Jenže to není pravda. Kdyby na tom pro vás nebylo nic hodnotného, tak jich málo mít nebudete.

Takže PRAVDA co je na tom pro vás tak hodnotného, že se toho stále pevně držíte, ať už je to cokoliv?

A jste ochotni se o sobě dozvědět pravdu?

Ať tak či onak, přeji vám ve vašem životě spoustu lehkosti a radosti.

A nezapomeňte!

VŽDYCKY VÍTE.

Když nevíte, vědět to nechcete a i to je v pořádku.

No a pokud vás to náhodou zaujalo a rádi byste věděli více, můžete mrknout na můj příběh, na info o Access Consciousness® nebo se přidat do FB skupiny Život bez souzení, kde je spousta praktických postřehů nejen o Access Consciousness®.

"Jsem na cestě k životu bez souzení, protože to pro mě znamená žít život v lehkosti, radosti a podle sebe. Největšími odborníky na sebe a náš život, jsme my sami, proto pomáhám ostatním si toto uvědomit. Aby všichni, kdo si to vyberou, mohli tvořit svůj život přesně podle jejich představ a mohli žít své sny nejen o nich snít." Více o mě se dozvíte zde
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů