Access Consciousnes®

Access Bars® a Tělesné procesy

 

"Všechno v životě ke mně přichází s lehkostí, radostí a slávou."

Gary Douglas

Access Consciousness®

Access Consciousness® je pohled na život bez soudů a závěrů. Vše je jen zajímavý úhel pohledu, který nám otevírá možnosti, stejně jako otázky, které místo soudů a závěrů můžeme pokládat. Otevřeme-li možnosti, otevřeme-li se možnostem, otevřeme-li se i našemu vědomí o tom, co je pro nás přínosem, budeme tvořit svůj život tak, aby byl přínosem pro nás i pro ostatní. Access Bars® jsou dobrým začátkem, ale pokud by vás zajímali i další možnosti Access Consciousness®, můžete se podívat do FB skupiny Život bez souzení a na aktuální výzvu Život plný zázraků.

Access Bars® jako začátek něčeho jiného

Už jako malí jsme se naučili, že hodnotit sebe sama je správná věc, která je součástí našeho života. A tak sebe i všechny a všechno kolem nás hodnotíme. A máme hlavu plnou myšlenek, pocitů, emocí, přesvědčení, obav, postojů a nápadů, které jsme učinili ve svém životě důležitými.

Z těchto myšlenek, emocí, přesvědčení, ... fungujeme, utváří náš život. A protože jsme je učinili důležitými, staly se pevnými a neměnnými, a brání nám tak náš život změnit. 

Metoda Access Bars® rozpouští vše, co už nám neslouží, tím se vytvoří prostor pro změnu, nové možnosti a volby.

 • Co kdyby dnešek byl začátkem něčeho jiného?
 • Co kdyby mohl být Váš život opět radostnější?
 • Co kdybyste se dobře bavili, když si všimnete, že Vás ostatní hodnotí?
 • Co kdybyste k sobě mohli být laskavější a něžnější, namísto abyste doufali, že se najde někdo, kdo takový bude vůči vám?
 • Co když hodnotit se, je projev té největší nelaskavosti vůči sobě?

"Access Bars® pomohlo tisícům lidí změnit mnoho aspektů života. Lidé mluví o zlepšení zdraví, klidnějším spánku, úbytku váhy, lepším sexu a vztazích, o úlevě od nervozity a stresu a o mnoho dalších změnách."

V čem spočívá Access Bars®

Bars zahrnuje 32 bodů na hlavě, jejichž aktivace pomáhá snížit napětí v celém těle. Body se aktivují jemný dotykem, čímž se začnou uvolňovat fyzické i duševní bloky v těle. To umožní získat větší lehkost ve všech možných oblastech života. 

Sezení Access Bars® trvá obvykle 60-90 min a můžete ho absolvovat jednou jedinkrát, jednou měsíčně, jednou týdně nebo i každý den. Zjednodušeně by se dalo říci, že je to velmi příjemná a relaxační masáž hlavy, kdy se můžete dostat do velmi hluboké relaxace podobné meditaci, aniž byste museli umět meditovat. Ale Access Bars® je mnohem více. Umožňuje nám to opustit pevné úhly pohledu, které máme, a otevřít prostor pro nové možnosti a volby, pro úplně novou tvorbu svého života.

Každé sezení Access Bars® je jedinečné, podle toho, co zrovna aktuálně potřebujete uvolnit nejvíce. Účinky Access Bars® byly vědecky ověřovány a článek shrnující poznatky vědeckého výzkumu si můžete přečíst zde. Zkoumal se i vliv Access Bars® na deprese a ukázaly se velmi pozitivními výsledky.

Co přinesl Access Bars® těm, kteří se pro něj rozhodli:

 • Zlepšení fyzického zdraví
 • Snížení stresu
 • Komunikace s větší lehkostí
 • Větší radost ze života, mnohem více pocitů štěstí, vděčnosti a klidu, větší schopnost být laskavý
 • Schopnost hlubšího odpočinku a zlepšení problémů s nespavostí a s migrénou
 • Zlepšení duševního zdraví jako snížení projevů deprese, panických ataků, ADHD, ...

Neexistují žádná omezení na to, kdo si může nechat dát Access Bars®, takže jsou vhodné jak pro dospělé, tak pro děti (miminka), mladé lidi, starší ročníky, těhotné ženy, zdravé či nemocné.

Trocha historie

Access Bars® se používá již více jak 30 let a jejím zakladatelem je pan Gary Douglas. Je základním, ale ne jediným nástrojem přístupu Access Consciousness®. Dalšími nástroji jsou například tělesné procesy Access Consciousness® a facilitace Access Consciousness®, atd.

Metoda Access Bars® je aktuálně známá a praktikuje se ve 173 zemích světa. V České republice se objevila cca před 3 lety. Využívá se i ve firmách, ve školách a dokonce i věznicích, aby se podpořilo zdraví a větší životní pohoda. 

Máte-li zájem se dozvědět ještě více, můžete se podívat na oficiální stránky o Access Bars®.

Moje zkušenosti s Access Bars® 

"Díky tomu, že si pravidelně nechávám dávat Barsy, jsem při nich schopná úplně vypnout hlavu, tedy žádné myšlenky, je absolutní relaxace a to klidně i na 45 min. To bylo dříve pro mě něco naprosto nepředstavitelného. A díky prostředkům Access Consciousness jsem celkově klidnější a v případě stresových situací jsme schopná se mnohem rychleji uklidnit. "
"Když nejsem úplně v pohodě a začne se to odrážet na mém chování vůči dětem, tedy jsem více netrpělivá, reaguji na ně podrážděně, atd.., tak poprosím mého 7letého syna, aby mi dal barsy, a díky tomu s nimi mohu během krátké chvíle opět komunikovat úplně v klidu. A děti mají v ruce nástroj, jak na rodiče. 😀 Už nejsou tak bezmocní."
"U dětí mi to pomáhá, pokud jsou velmi emočně rozrušené. Když je pro ně něco natolik stresující, že mají problém o tom se mnou mluvit a vysvětlit mi, co se děje. Poté, co dostanou Barsy, jsou schopné úplně v klidu vysvětlit, co se stalo a můžeme dále spolu probrat, co by jim pomohlo."
"Barsy pomáhají i v případě, když se syn pořád vrací k nějaké minulé nepříjemné situaci a vlastně ho ta situace stále trápí. Po barsech je většinou syn schopen tuto situaci konečně uzavřít a už se jí dále netrápit."
"Osobně jsem zaznamenala, že v případě, že synovi dám před čtením barsy, jde mu čtení mnohem lépe než když je nedostane. Syn, pokud mu z jeho pohledu něco nejde a prožívá tak opakovaně neúspěch, tak se samozřejmě té činnosti nechce věnovat a procvičovat jí. Takže barsy vnímám jako super pomocníka, kdy díky nim může mnohem rychleji zažívat dílčí úspěchy, které ho pak motivují k tomu, aby v činnosti pokračoval a tedy se v ní zdokonalil."

Tělesné procesy Access Consciousness®

Tělesné procesy jsou energetické procesy, které umožňují vašemu tělu relaxovat, přijímat energii a zbavovat se nahromaděného stresu ve vašich tělech.

Tento přístup k tělu a ke změně s tělem vyvinuli Gary Douglas zakladatel Access Consciousness® a Dr. Dain Heer během 27 let práce s těly a kladení otázek.

Byli byste ochotni zeptat se svého těla, co se může změnit, spíše než rozhodovat o tom, co se změnit musí a jak a kdy by k tomu mělo dojít?

Mám pro vás 63 tělesných procesů, které vám mohou pomoci změnit cokoliv, pokud si to vyberete.

 • Proces uvolňující fyzická i psychická traumata (lze ho kombinovat společně s Barsy)
 • Proces vhodný na traumata po úrazech a po operacích s jizvami
 • Proces na posílení imunity
 • Proces vhodný např. na křečové žíly
 • Proces, který rozpouští všechno, co jsem ve svém těle uložili, abychom napodobili nebo pochopili někoho jiného. 
 • Procesy podporující větší tvorbu s tělem
 • Proces, který vám umožní mít mnohem větší lehkost se současnou realitou
 • ACCESS FACELIFT™ nebo-li energetická kosmetická péče pro váš obličej a dekolt
 • ... a mnoho dalších

Neexistují žádná omezení na to, kdo si může nechat dát tělesný proces, takže jsou vhodné jak pro dospělé, tak pro děti (miminka), mladé lidi, starší ročníky, těhotné ženy, zdravé či nemocné.

Jaké by to bylo dovolit vašemu tělu, aby si vybralo proces, který pro vás i vaše tělo bude aktuálně ten nejpřínosnější?

Moje zkušenosti s Tělesnými procesy 

"Tělesné procesy mi již několikrát v podstatě až zázračně pomohly v případě nemoci mých dětí. V jednom případě šlo o velmi dráždivý suchý kašel, který se opakovat snad každých 5 minut, možná i častěji. Poté, co jsem synovi dala tělesný proces, tak druhý den zakašlal za celý den asi tak 5x."
"V dalším případě šlo o zažívací potíže, pravděpodobně zácpu. Už jsme to se synem jednou zažili a skončili jsem na pohotovosti, kde syn strávil několik hodin v opravdu velikých bolestech (to jsem ještě neznala tělesné procesy). Tentokrát to zažalo úplně stejně, kdy syn doslova křičel bolestí. a protože jsem zvyklá nasadit vždy vše, co mám k dispozici, tak jsem mu udělala masáž břicha tymiánovou mastí, uvařila kmínový čaj a dala mu tělesný proces. Problém byl ani ne do 1 hodiny vyřešen a syn běhal po bytě, jako by se vůbec nic nestalo."
"Tělesný proces nám pomohl i v případě silné bolestí nad levým okem. Vypadalo to jako rýmou ucpané dutiny. Tentokrát jsem dala pouze tělesný proces, při kterém syn téměř okamžitě poté, co jsem na něj položila ruce, usnul. 🙂 a asi po 10 minutách se probudil a řekl, že je to dobrý. Bolest se již nevrátila."

Moje vzdělání v Access Consciousness®

Úspěšně jsem absolvovala:

 • Access Bars® Class a stala se praktikem Access Consciousness Bars®
 • Access Consciousness® Foundation Class a stala se praktikem tělesných procesů Access Consciousness®
 • Kurz dvou tělesných procesů Access Consciousness® Nové možnosti tvorby s těly
 • Kurz Energize Your Creation
 • Access Consciousness® 3 Day Body Class
 • Speciální intra - Mluvte s Entitami (Čištění domů od A do Z, Entity přírody, Entity a závislosti, Entity a peníze, Walk-Ins)