PŘIPRAVUJI MINIKURZ

Život bez souzení

Ať můžeš zažít:

Více lásky a pochopení k sobě a druhým
Více svobody
Lepší vzájemnou komunikaci a soužití
Život bez strachu ze souzení
Každou chybu a nezdar jako přínos pro sebe
Život ve svých rukách

... a možná toho společně objevíme ještě více

Proč nesouzení a co to vlastně znamená

Vždycky jsem si myslela, že jsem hodně tolerantní člověk a tedy lidi kolem sebe nesoudím. Když jsem se ale začala vědomě věnovat nesouzení, byla jsem nemile překvapena.

Proč jsem se na nesouzení vůbec zaměřila?

Přivedla mě k tomu nejprve výchova nevýchovou, která se věnuje respektu a nesouzení z pohledu komunikace s dětmi. A když jsem se začala zajímat o koučování, stalo se to pro mě v podstatě nezbytností, protože neposuzování je základním pilířem úspěchu při koučování. Velmi mi v tomto směru pomohla kniha Pozitivní inteligence od Shirzad Chamine, kterou všem vřele doporučuji. 

Nakonec jsem v rámci koučovacího výcviku měla to štěstí zažít prostředí, kde jsem cítila, že ani já ani nikdo jiný není souzen, ať už uděláme nebo si myslíme cokoliv. Prožila jsem si, jaké to má úžasné účinky. Přineslo mi to obrovskou úlevu. Uvědomila jsem si, jak moc je ve mě zakořeněn strach z dělání chyb, ale zároveň mi to pomohlo tento strach radikálně snížit.

Načerpala jsem inspiraci ale hlavně víru, že to bez souzení opravdu jde. A proto se to stalo mojí metou, za kterou chci jít, bez ohledu na to, jak dlouhá to bude cesta.

PROTOŽE TO MÁ SMYSL!

Jenže jsem taky zjistila, že to není vůbec jednoduché. Rozhodla jsem se tedy pro Vás připravit minikurz v délce 3 týdnů. Kurz poběží v rámci Facebookové skupiny, protože věřím, že s podporou nejen mojí, ale i ostatních účastníků kurzu to půjde lépe. Momentálně je k dispozici jen testovací verze bez mojí podpory v rámci FB skupiny život bez souzení, kam se můžete přidat a projít si 11 lekcí, kde se seznámíte se soudcem, jeho 9 pomocníky a tipy jak na ně. Kromě toho tam naleznete i další dvě výzvy Život v radosti inspirovaná knihou Radosti od  Dalajlámy a arcibiskupa Tutu a Láska a soucit k sobě, protože všechny změny začínají právě u nás samotných ;-).

 

Co Vás v kurzu čeká

11 lekcí minikurzu

Seznámení s konceptem souzení a sabotérů a tipy, jak se naučit nesoudit a jak pracovat se sabotéry v hlavě.

Zamyšlení a citáty

Někdy stačí se na život podívat jen z jiného úhlu pohledu, abychom se posunuli. Takže tam najdete i inspirace ve formě citátů.

Vzájemné sdílení a podpora

Toto je podle mě to nejdůležitější a nejpřínosnější. 🙂 Vzájemně sdílet úspěchy i neúspěchy. Povzbuzovat se ve chvílích, kdy to třeba bude těžké a budeme to chtít vzdát.

Moje láskyplná podpora

Tak na to se můžete spolehnout 😉

Osobní  zkušenosti s cestou k životu bez souzení

"Do Natálky kurzu Život bez souznění jsem se přihlásila z toho důvodu, že mi přijde, že to, že lidi soudíme nás hodně velkým způsobem omezuje a já jsem s tím chtěla něco udělat. Celý kurz byl velmi hezky zpracovaný a byl rozdělený do 10 tématických lekcí, které naštěstí nezabraly moc času, ale během kterých jsem měla hodně aha momentů. Pomohlo mi to srovnat si myšlenky a věci ve svém životě víc pozorovat tím, že jsem se zastavila a začala praktikovat techniky, které Natálka ve svém kurzu popisuje. V rámci kurzu jsem měla i koučink, kde jsme společně vždy probíraly více do hloubky jednotlivá témata k lekcím a snažily jsme se zaměřit na ty věci, které se mi nedaří. Natálka mi dávala hodně prostoru k tomu, abych si věci sama uvědomila. Zpočátku mi to moc příjemné nebylo, ale zpětně to oceňuji, protože to když si na věci přijdete sami, je úplně jiné než když vám to řekne někdo druhý. Z každého sezení jsem vždy odcházela z několika naprosto zásadními postřehy, které mě nikdy předtím nenapadly. Celý kurz Život bez souzení tak považuji za velmi přínosný a to i přesto, že osobnímu rozvoji už se sama nějakou dobu věnuji. A pokud to doplníte i osobním koučinkem, tak celý efekt maximálně znásobíte. Já tímto Natálce moc děkuji za tento skvělý kurz a rozhodně doporučuji všem, kteří na sobě chtějí pracovat a udělat si život hezčí."
Zdena P.
"Už po prvních dnech kurzu jsem si připadala, že mám překonat úkon, jak ze sci-fi filmu. Možná si ani neuvědomujeme, jak moc nás souzení provází každou minutou dne. A nemusí to být souzení druhých, na co možná myslíme jako první, ale mrskání sebe sama. Kolikrát za situace, na které nemáme až tak velký vliv. Co mi kurz dal? Především akceptovat rozhodnutí druhých, bez souzení, ale také s vědomím, že já to mám jinak a s momentální situací nesouhlasím. Co mi kurz vzal? Ideu, že za 21 dní přestanu soudit sebe i ostatní. Je to proces, pro někoho na celý život, pro někoho na pár měsíců :). A i když je přínosné podívat se občas na situaci z druhé strany, přijde mi že souzení k lidské povaze patří, jen je dobré to mít pod kontrolou a být si vědom toho – aha, teď (se) soudím. Natálko, děkuji Vám za Váš program, otázky a zamyšlení, při kterých jsem se musela občas pozastavit a nadechnout."
Markéta B.
"Splnilo to moje očekávání v tom, že jsem se na tuhle cestu vůbec dala. Dala mi možnost vidět, že jsem si zvolila roli oběti, unikače a hlavně rebela, takže spíš utočníka, jenomže více méně proti sobě sama a zkusit to jinak. Týdenní zhodnocovací otázky byly skvělý, protože jsem měla pocit podpory a upevnění. Přineslo mi to především snadnou schopnost být tady a teď, na druhou stranu i poznání toho, jak málo jsem v téhle přítomnosti a jak můj mozek a tělo vlastně v tom neumí fungovat, jak je to jiný a nový a jak je snadný a pohodlný se vrátit do starých kolejí. Určitě bych to doporučila. Koučink mě přinesl možnost si to osahat, rozhovorem, slovy, fyzicky, ty pocity v těle. Líbilo se mi to uvědomění, že to můžu použít i přímo v té krizi, když se vztekám třeba, dostat se vůbec do kontaktu se sebou, protože to nejsem a nebo jsem, ale neumím s tím pracovat."
Dáša
"Když jsem se dozvěděla o výzvě, kterak zatočit se svým soudcem a špatnými rádci, okamžitě jsem se do ní pustila. Mám ještě hodně práce před sebou, ale návody a rady mi přišly lidsky a srozumitelně napsané a v praxi opravdu dobře použitelné (zejména to, že většina toho jde dělat během každodenních činností, není třeba žádný zvláštní čas navíc). Výzva mi přinesla mnohá uvědomění, která jsou důležitá pro osobní rozvoj, protože jedině tak se člověk může posouvat – když o svých špatných rádcích ví."
Zuzana

Již brzy bližší informace o minikurzu!